Эстафеталы? сайыс сценарий

Көңілді старт эстафеталық жарыс Тақырыбы: Дене шынықтыру денсаулық көзі Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру; 2. Оқушыларды ұйы

                            «Көңілді старт» эстафеталық жарыс
Тақырыбы: Дене шынықтыру – денсаулық көзі

Сабақтың мақсаты:

 1. Оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру;

2. Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, ұлтжандылыққа тәрбиелеу;

3. Оқушыларды жылдамдыққа, шапшаңдыққа үйрету;

4. Білім, білік дағдыларын кеңейту;

Сабақтың түрі: топтық жарыс

Сабақтың әдісі:  қарама-қарсы эстафета

Өтетін орны: спорт зал

Мерзімі: 2.06.2016ж

Құрал-жабдықтар: доп, кедергілер, шығыршық, қап, эстафеталық таяқшалар.

Жауапты: Сарбалов Б.Қ

Ұйымдастыру кезеңі

Жарыстың қорытындысын шығарып, әділ баға беретін әділқазылар алқасымен таныстыру;

Ортаға командалар шығады. Мұғалімнің бұйрығы бойынша сапқа тұрғызылады.

Жарыстың шарты

Сәлемдесу(топтың аты, ұраны);

Эстафеталық ойындар;

Қорытындылау.

Жарыстың барысы

«Эстафеталық таяқшаны алып жүгіру»

Әр топ ойыншылары төрешінің белгісі бойынша кедергілердің арасымен таяқшаны алып қарама-қарсы ойыншыға береді. Бірінші болып аяқтаған топ жеңеді.

«Секіртпемен жүгіру»

Топ оқушылары ысқырық бойыша секіртпемен секіріп қарама-қарсы оқушыға береді, келесі оқушы жарысты жалғастырады.

«Шығыршықпен жүгіру»

Ысқырық бойынша бірінші ер бала шығыршықпен жүгіріп,қарама-қарсы тұрған қыз баланы шығыршықпен кейін алып қайтады, шығыршықты келесі ер балаға береді. Сайыс осылай жалгасып, бірінші болып аяқтаған топ жеңеді.

«Қаппен жүгіру»

Белгі бойынша қапты киіп, қарама-қарсы оқушыға дейін секіріп барып, келесі оқушыға қапты шешіп береді

 «Кім жылдам?»

Қатысушылар белгі бойынша допты жерге ұрып, қарама-қарсы қатысушыға дейін жугіріп барып, допты келесі оқушыға береді.

«Фитбол добымен секіру»

Оқушылар фитбол добымен залдың ортасына дейін секіріп барып, лақтыруға арналған қапшықты шелекке дәл салып, қарама-қарсы оқушыға допты береді. Сайыс осылай жалғасады.

Қорытындылау.

Қатысушылар сапқа тұрғызылады.

Қорытындылау сөзі әділқазыларға беріледі.

Ұпай санын есептеп, командаларды марапаттау

Просмотр содержимого документа

«Эстафеталық сайыс»

Сабақтың тақырыбы: «Спорт – біздің серігіміз» атты эстафеталық жарыс

Сабақтың мақсаты:   1. Салауатты өмір салтын насихаттай отырып эстафета

спорттық ойынын дамыту және оқушылар арасында

достық қарым-қатынасты нығайту.

2. Оқушылардың денсаулығын арттыру және

шапшаңдыққа, жылдамдыққа, төзімдікке, салауатты

өмір салтына тәрбиелеу .

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: Спорттық іс- шара

Білім беру саласы: «Денсаулық».

Алдын-ала жүргізілетін жұмыстар: Сайыс тақырыбы, топ аттарын жазу эмблемалар, дипломдар.

Әдіс тәсілдері: түсіндіру,әңгімелеу, топтастыру, көрсету, ойын.

Сайыс барысы:

Жүргізуші: Сәлеметсіздер ме құрметті ұстаздар, оқушылар және жанкүйерлер! Бүгінгі «Спорт- денсаулық кепілі» атты эстафеталық жарысына қош келдіңіздер! Бүгінде осындай іс-шара біздің мектебіміздің 3 сынып оқушылары арасында өткізіледі.

Жүргізуші:

1.  Топтарды ортаға шақыру

Ал, қанекей, қонақтар,

Ортаға назар салайық.

2 топтың ойыншылары келеді,

Қол соғып қарсы алайық! – деп, ортаға қатысушы топтарды шақырамыз.

Жүргізуші: Ақ түсті киімде 3А, «Тұлпар» тобы,

көк түсті киімде 3Ә, «Сұңқар» тобы. 

Жүргізуші: Жарысты бастамас бұрын ойынға төрелік ететін әділ-қазылар алқасымен таныстыра кетейік.

1.

2.

3.

Жүргізуші: Әр топ өздерін ұрандарымен таныстырады

  1. «Тұлпар» тобы.

Салауатты өмір салтын сақтаймыз,

Жаттығулардан ешқашан да қашпаймыз.

  1. «Сұңқар» тобы.

Спортпен достасамыз,

Жалқаулықпен қоштасамыз.

Жүргізуші: Бәрекелді, әр топ өздерін таныстырып өтті.

Дүбірле жарыс, дүбірле,

Жақсылық болсын үйіңде.

Жарыста нағыз мықтылар,

Жеңіске жетер түбінде,- дей отырып, бүгінгі жарысымыз 7 бөлімнен тұрады.

  1. «Кім озар?» — кольцомен допты алып жүру жарысы.

Шарты: Гимнастикалық кольцомен допты кедергілер арасымен жүргізу.

  1. «Кім епті?» — кенгуру жарысы.

Шарты: батут добымен секіріп, кедергілер арасымен өтіп, ілініп тұрған

дартсты дәлдеу.

  1. «Кім шапшаң?» жарысы – хоккей жарысы.

Шарты: шайбаны кедергілер арасымен алып жүру.

  1. «Кім ер жүрек?» — шарикті алып жүгіру жарысы.

Шарты: үлкен ас қасықпеп теннис добын түсіріп алмай, орындықты

айналып, артқа қайтады.

  1. «Кім мықты?» — доппен ойын жарысы.

Шарты: Әр топтың алдыңғы жағынан 6-8м қашықтықтан шеңбер сызылады. Шеңберде топ басшысы допты ұстап тұрады. Жүргізушінің берген белгісі б/ша топ басшы өз жағының 1-ойыншысына лақтырады да, өзі жүгіріп барып саптың соңына тұрады. 1-ойыншы қолына доп тиісімен шеңберге жүгіріп келіп, допты келесі ойыншыға лақтырады. Ойын осылайша ақырғы ойыншыға дейін жалғасады. Топ басшысы шеңберге қайта келгенде ойын аяқталады. Топ басшы шеңберге бұрын келген топ жеңіске жетеді.

  1. «Кім батыр?» — арқан тарту жарысы.

Шарты: Екі топқа бөлініп, әрбір топ арқанды өз жағына тартады. 3

рет тартысқаннан кейін 2 рет өз жағына арқанды тартып шығарған

топ жеңімпаз болып танылады.

  1. «Кім күшті?» — паравоз жарысы.

Шарты: топтың барлық мүшелері бір-бірінің артыны тізбектеліп

жылдам жүріп, орындықты айналып, артқа қайтады.

Жүргізуші: Ал, енді әділ-қазылар әділ ұпайларыңызды беріңіздер.

Қорытынды:  Сөз кезегі әділқазыларда (Марапаттау рәсімі).

Салауатты өмір салтын сақтап, болашағымызды сәулендірейік!

«Спорт — денсаулық кепілі» атты эстафеталық жарысы осымен аяқталды.

Жеңістеріңіз құтты болсын! Белсенділік танытып, тамашалағандарыңыз үшін

көп-көп рахмет!

«Достық» балалар – жасөспірімдер шығармашылық орталығы

«Көңілді мәре»

эстафеталық ойындар.

«Сувенир», «Қызықты математика» үйірмелері

Қосымша білім беру ұстазы: Сейтенова А.Б.

Приозерск қ.

Күні:

Сабақтың тақырыбы: «Көңілді мәре» эстафеталық ойындар. 

Өтілетін жарыстың мақсаты.

1.Тәрбиеленушілердің денсаулығын, белсенділіктерін нығайту, ептіліктерін,шапшаңдықтарын, батылдықтарын, күштіліктерін байқау.

2. Спортқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

3. Салауатты өмір салтын насихаттау.

Түрі: Эстафеталық ойындар.

Ойын барысында қолданылатын құрал-жабдықтар:Эстафеталық кедергілер, доптар, қаптар, шариктер және қасық, гимнастикалық төсеніштер, кегли, шеңбер (обруч), себет және жасанды көкөністер, туннел, қорапша, таспа (лента), доп тастайтын шеңбер (кольцеброс), жалаушалар, шарлар, ысқырық, топ жанкүйерлері костюмі және жабдықтары, клоундар костюмдері, проектор, экран,музыкалық жиындық, қайшы, скотч.
Ойын барысы:

КлоунКнопка:— Салеметсіздерме Балалар!, менің есімім Кнопка. Бүгін мен«Көңілді мәре» эстафеталық қызықты сайыс ойынын сіздермен бірге ойнауға келдім. Балалар! жалпы дене шынықтыружәнесайыс сабақтары балалардың күш-қуаттарын өсіріп, денсаулығын шыңдайды және қан тамырларының жүйелі жұмыс жасауына ықпалын тигізеді.

Клоун Филя және Фиона: Ооо, бұл жер қандай әдемі безендірілген? Бұл жерде не болғалы жатыр? Немесе сіз балаларға фокус көрсетіп жатырсызба?

КлоунКнопка:Мен бұл жерде балалармен көңілді эстафеталық ойындар ойнағалы жатырмын.

Клоун Филя және Фиона: Қандай жақсыыы! Бізде ойнағымыз келеді. Балалар бізді де өз топтарыңызға қабылдайсыздарма? Сіздермен ойнасақ дейміз, бізде спорттық ойындарды өте жаксы көреміз.

Балалар: Иәәә

Клоун Кнопка: Иә, сіздердің келгендерің қандай жақсы болды. Маған бұл ойынды өткізуге көмекшілер керек болып тұрған.

Клоун Филя және Фиона: Кнопка! Ойынды бастамай тұрып денемізді шынықтырып жаттығу жасап алайықшы. Қазір біз балаларға көңілді жаттығу жасауды көрсетеміз.

Клоун Кнопка: Жарайсыңдар! Ендеше көрсетіңдер!

1.Физминутка.

КлоунКнопка:Денеміз шынықты,жарайсыңдар!Енді балаларды сапқа тұрғызып 2 топқа бөліп сайысымызды байстайық.

Клоун Филя және Фиона: Тамаша, ендеше бастаймыз!

Ойын барысы:Сайыс кезеңдері.

«Эстафеталық жарыс»

«Кім жылдам»

«Қаппен жарысу»

«Жемісті тез жеткіз»

«Допты шеңберге лақтыру»

«Көңілді жүргізуші»

1. «Эстафеталық жарыс»: Шарды кедергілер арасынан жүріп өту,допты екі аяқтың арасына қысып жүру.

2.«Кім жылдам?»:Тепе-теңдік сақтап жүріп, кегли арасынан қасыққа шарикты салып құлатып алмай өту. Келесі ойыншы дәл осылай қайталайды. Мәреге кім бұрын жетсе, сол команда жеңіске жетеді.

3.«Қаппен секір»: Ойыншылар алдарында жатқан қапқа жетісімен, екі аяғын қапқа тез кигізіп,екі қолымен жоғары жағынан ұстап, ілгері қарай жүгіреді.Осылай кезектесіп барлық тәрбиеленушілер жүгіріп шығады.Қай топ мәреге бұрын келсе, сол жеңіске жеткен болып табылады.

4. «Жемісті тез жеткіз» Белгі берілгенде, туннел астынан жорғалап өтіп, ойын алаңына қойылған қобдишадағы жемістерді себетке жинау.

5. «Допты шеңберге лақтыр» эстафетасы. Ойынның шарты: Әр сайыскердің мерген екендігін анықтау. Биіктігі 1 метр құрсауға допты лақтыру. Кім көп дәл лақтырса сол топ жеңімпаз.

6. «Көңілді жүргізуші»: Ойын шарты: Шеңберді дөңгелетіп жүгіріп келу.

Клоун Кнопка: Жарайсыңдар балалар!Филя, Фиона бүгінгі сайысымызды сіздердің дайындап келген флешмоп биімен аяқтаймыз.

Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/285264-kildi-mre-jestafetaly-ojyndar

“Көңілді эстафета” сайысы.

“Көңілді эстафета”

сайысы.

“Көңілді эстафета”  

Сайысымыздың мақсаты:

 Білімділік: Оқушылардың бойындағы спортқа деген қызығушылығмен білімін арттыру.

Дамытушылық: Дене шынықтыру мен спортқа қызықтыру және жылдамдықтарын                                               дамыту,қалыптастыру.

Тәрбиелік: Алдына мақсат коя білуге,жеңіске жете білуге және жолдастық қарым-                                        қатынастардың қалыптасуына тәрбиелеу.

Сайысқа қатысушылар: 4-сыныптар.

Команда құрамы: 3ер бала,3қыз бала,әр сыныптын 6 оқушыдан.

Керекті құрал-жабдықтар: Эстафета таяқшасы,4 доп, 4 шығыршық,қасық,су құйатын ыдыстар шелек, кедергілер,ысқырық,секундамер.

Саламатсыздарма құрметті ұстаздар,оқушылар және жанкүйерлер,бүгінгі Қазақстан Республикасының тәуелсіздігінің 23 жылдығына орай ұйымдастырылған  «Көңілді эстафета» атты сайысымызға қош келдіңіздер! Бүгінгі сайысымызға 4-сынып оқушылары қатысады. Сонымен ортаға қатысатын командаларды шақырамыз.

4 «а»   «Жалын»

4 «ә»   «Жасұлан»

4 «б»   «Жас Қыран»

4 «в»   «Жас Қыран»

Спортқа берік сенеміз.

Думанға қызық келіңіз.

Әділқазы ел сенген,

Сайысқа баға беріңіз.

Келесі кезекті сіздерді бүгінгі сайысымызға әділ төрелік ететін әділқазы алқаларымен таныстырып өтейін.

  1. Серікбаев. Н
  2. Жарқынбаев. Ә
  3. Рысмамбетова. Н
  4. Әбсәттәрқызы. М

Бүгінгі сайысымыз 7 кезеннен тұрады.

Әр ойын кезендерінен кейін топтардың ұпайлары көрсетіліп отырады.

Сайыс 2,3,4,5,балдық жүйемен бағаланады.

Ендеше сайысымызды бастаймыз.

1.Таныстыру(топтың аты,ұраны,төс белгісі)

2.Кім жылдам?(эстафета таяқшасы арқылы жүгіріп барып,қайту)

3.Кенгру.(допты аяқ арасына қысып жүгіру)

4.Тасушы.(обручпен ойыншыларды кезек-кезегімен тасу)

5.Әтештер.(команды капитандар сайысы,шеңбер ішінде бір аяқты көтеріп,иықпен итеріседі)

6.Қасықпен су толтыру.

7.Қақпаға доп соғу.(көзді орамалмен байлап,5-6метр жерде тұрып,ашық қақпаға доп соғу)

Сөз кезегі әділқазылар алқасында. Сайыс қорытындысын айтсаңыздар. Осымен ойынымыз аяқталды Өмірлеріңіздің әр күні осындай жеңістер мен сәттілікке толы болсын. Көп рахмет!

Спорт-өмір көркі

Тақырыбы: Спорт –өмір көркі.

Мақсаты: Салауатты өмір салтын ұстануға баулу. Спортқа деген қызығушылығын арттыру.

Міндеті: Әр түрлі спорттық ойын түрлерімен танысу, тәсілдерін меңгерту; Оқушылардың

икемділігі мен ептіліктерін, мергендік пен шапшаңдылықтарын қабілеттерін дамыту.

Түрі: Эстафеталық ойын

Өтілетін орны: Спорт зал

Көрнекілігі: түрлі-түсті шарлар,кедергілер, доптар, жалаушалар, ысқырық, уақыт өлшегіш

Барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі

II. Негізгі бөлім

Құрметті мұғалімдер, оқушылар бүгінгі «Спорт-өмір көркі» сайысына қош келдіңіздер!

Көңілді жарысқа 2-сынып оқушылары қатысады

Жарысқа қатысушыларды ортаға шақырамыз.

Ұстанған салауатты өмір салтын

Жасқанып, ешқашанда мойымайтын,

Болашақ спортшылар келді ортаға

Қол соғып қарсы алайық, қане халқым!

Сайысты бастамас бұрын, сайысымызға әділ баға беретін әділқазылар алқасымен таныстырайық.

-Спорттық сайысымыз жоғары ұпайы 5 баллдық жүйемен бағаланады.

I. Кезең. «Секіртпемен секіру». Шарты: Секіртпемен секіріп, тапсырманы орындау.

II. кезең. «Аққала»

Шарты:

  1. Үлкен резеңке доптың үстіне отырып секіріп жарысу.

  2. Допты жерге ұрып жүгіру

  3. Футбол добын теуіп бару

III. кезең: «Туннель»

Шарты: Әр топқа матадан жасалған туннель беріледі. Әр ойыншы туннель арасынан өтіп, белгіленген жерге дейін жүгіріп,орнына келеді.

IV. кезең: «Шайбалы хоккей»

Шарты: Әр ойыншы шайбаны клюшкамен итеріп кедергілердің арасынан жүгіріп өтеді.

V. Велосепедпен жүріп кедергілердің арасынан өтіп жарысу.

VI. кезең. Мергендер. Шарты: Әр ойыншы үрленген шарды атады. Қанша шар жарғаны саналады.

Құрметті сайскерлер! Сіздерге сәт сапар! Сайысымызды бастаймыз.

«Алға» тобын ортаға шақырамыз

Топтың ұраны: Спортпенен достас, жалқаулықпен қоштас.

«Сұңқар» тобын ортаға шақырамыз

Топтың ұраны: Салауатты өмір салтын сақтаймыз

Жаттығудан ешқашанда қашпаймыз

III. Қорытынды бөлім:

Көрсетті міне өз өнерін балалар,

Сайыстыңда соңы келіп таянар

Жеңімпазды анықтайық қанекей,

Әділқазы сайысты әділ бағалар.-деп , сайысымыздың шарттары бойынша қорытынды шығарып жеңімпаздарды анықтап, марапаттау үшін сөз әділқазыларға берілед.

Спорт-көркі өмірдің,

Спорт-досың, серігің

Жаттықсаң өсіп, толарсың-демекші салауатты өмір салтын ұстанып, спорттық серік етейік!

МОУ ДОД «Центр детского творчества» Ленинского района г. Саратов

Сценарий спортивной эстафеты

«Весёлые старты»

Составил:

педагог дополнительного образования

I квалификационной категории

Михайленко О.В.

г. Саратов

2013г.

Название мероприятия:  «Весёлые старты»

Форма проведения: спортивная эстафета

Место проведения: танцевальный зал

Участники: обучающиеся объединения ЦДТ

Возраст:  8-10 лет

Цель:  Пропаганда здорового образа жизни

Задачи:

  1. содействовать повышению интереса к активному и здоровому образу жизни;
  2. развивать  интерес к физической культуре;
  3. воспитывать чувство коллективизма, товарищества, взаимовыручки

Инвентарь:   кегли, баскетбольные мячи, воздушные шары,  теннисные мячи, 9 верёвочек, 3 тарелки,  “ковры-самолёты” (обычные коврики), листочки с буквами, листочки с вопросами.

Зал украшен воздушными шарами, плакатами.

«Веселые старты»

Чтоб расти и закаляться

Не по дням, а по часам,

Физкультурой заниматься,

Заниматься нужно нам!

Ход мероприятия

Ведущий: Здравствуйте, дорогие ребята! Нам очень приятно видеть всех Вас сегодня в нашем спортзале! Мы начинаем самую весёлую из всех спортивных и самую спортивную из всех весёлых игр – “Весёлые старты”! И наш спортивный зал превращается в весёлый стадион! Участники соревнований будут состязаться в силе, ловкости, смекалке, быстроте! А победит та команда, которая не испугается трудностей и преодолеет все препятствия. Желаю вам успеха!

Ведущий: Теперь пришло время познакомиться с командами. В соревнованиях участвуют 3  команды по 6 человек. Названия команд соответствует названию цвета на отличительных знаках на груди каждого игрока.

  1. Команда «Жёлтых»
  2. Команда «Синих»
  3. Команда «Красных»

Ведущий:  А сейчас я хочу представить вам наше жюри. Идёт представление жюри

Ведущий:  Каждая эстафета будет оцениваться по трехбалльной системе. Всего будет 10 эстафет плюс визитная карточка и девиз каждой команды.

Ведущий:   А сейчас  я предлагаю командам выбрать капитанов. Капитаном может быть только самый ловкий, самый смелый, самый сообразительный. Есть такие в ваших командах?

Дети:  Есть!   (Выбирают капитанов)

Ведущий:   . Ну и конечно у каждой спортивной команды есть свой девиз. А какой девиз у наших команд мы сейчас узнаем.

Звучат девизы.

Ведущий:  Спасибо командам. А сейчас напутственные слова участникам соревнований.

Выступление детей.

Если хочешь стать умелым,

Сильным, ловким, смелым,

Научись любить скакалки,

Обручи и палки.

Никогда не унывай,

В цель мячами попадай.

Вот здоровья в чём секрет –

Всем друзьям – физкульт-привет!

Спорт, ребята, очень нужен,

Мы со спортом очень дружим.

Спорт – помощник!

Спорт – здоровье!

Спорт – игра!

Физкульт-ура!

В мире нет рецепта лучше,

Будь со спортом неразлучен,

Проживёшь 100 лет –

Вот и весь секрет!

Мы праздник мира, дружбы открываем.

Спортивный праздник закипит сейчас!

Мы спортом дух и тело развиваем,

Он наполнит силой каждого из вас!

Ведущий:  Итак, с командами и членами жюри познакомились, напутствие услышали – пора начинать соревнования!

1 эстафета.

«Разминка».  Игрокам каждой команды нужно добежать до противоположной стороны зала, огибая кегли стараясь их не зацепить и не уронить и вернуться обратно обычным бегом.

2 эстафета.

«Бег на одной ноге». По сигналу ведущего первый участник команды начинает прыгать на одной ноге к финишной отметке. Достигнув её таким образом, он возвращается обратно обычным бегом и передаёт эстафету следующему игроку.

3 эстафета.

«Черепашки». В этой эстафете вы будете черепахами. Черепахи будут ползать на четвереньках с тарелкой на спине. Играющие встают в три колонны у черты. Напротив каждой команды на расстоянии 6 метров стоит по одному флажку или одной кегле. По сигналу играющие, стоящие первыми встают на четвереньки, им на спину ставится тарелка и они ползут до флажка. Огибают его и ползут обратно, ставят  тарелку на спину следующему игроку в своей команде.

4 эстафета.

«Кенгуру». А сейчас вы превратитесь в кенгуру, и будете выполнять прыжки с мячом между ног. По сигналу играющие, стоящие первыми, зажав мяч между коленями, прыжками передвигаются к кегле стоящей в конце  зала огибают её и так же возвращаются обратно.

5 эстафета.

“Дружба”.  Удерживая лбами воздушный шар и взявшись за руки, два участника команды бегут до финишной отметки и обратно. У линии старта передают эстафету следующей паре. Следует иметь в запасе несколько надутых шаров.

6 эстафета.

«Змейка».  Участвует вся команда сразу. Игроки  каждой команды встают друг  за другом держась за талию впереди стоящего. По команде каждая команда бежит змейкой между расставленными кеглями, стараясь их не зацепить и не уронить.

7 эстафета.

«Бег на трёх ногах». У двух игроков связывают ноги: правую ногу одного и левую ногу другого. Обнявшись друг с другом, игроки передвигаются до противоположной стены и обратно. Затем точно так же следующая пара «близнецов».

8 эстафета.

«На ковре-самолёте».  Участник садится на «ковёр-самолёт», берётся за него руками, и отталкиваясь ногами добирается до финишной отметки, затем взяв в руки «ковёр-самолёт»  бежит обратно и передаёт его следующему игроку.

9 эстафета.

«Ветер». Участник стартует на четвереньках, перед ним на полу теннисный шарик. Он дует на него и таким образом передвигает до финишной отметки, после чего берёт шарик в руки, бегом возвращается к месту старта и передаёт шарик следующему игроку.

10 эстафета.

«Смекалка».  Каждому из игроков трёх команд нужно  добежать до стула у противоположной стены и принести по одному листочку с написанной буквой. В конце эстафеты каждая команда складывает из принесённых букв слово на полу. Кто первым сложит правильно слово – тот и победитель.

Слова:   СМЕЛЫЕ, ЛОВКИЕ, УМЕЛЫЕ

Ведущий:  Ну что же, все команды старались быть сильными, смелыми, ловкими. Все ребята честно боролись за победу. Ну а пока жюри готовится огласить окончательные итоги, предлагаю вам немного отдохнуть и отгадать спортивные загадки.

Загадки

  1. Обгонять друг друга рады

Ты смотри, дружок, не падай!

Хороши они, легки, быстроходные… (Коньки)

  1. Взял дубовых два бруска,

Два железных полозка.

На бруски набил я планки

Где же снег? Готовы… (Санки)

  1. Он лежать совсем не хочет.

Если бросишь – он подскочит.

Бросишь, снова мчится вскачь

Отгадай, что это?…(Мяч)

  1. На рояль я не похож,

Но педаль имею тоже.

Кто не трус и не трусиха

Прокачу того я лихо.

У меня мотора нет

Как зовусь?… (Велосипед)

  1. Ног от радости не чуя

С горки снежной вниз лечу я!

Стал мне спорт родней и ближе.

Кто помог мне в этом?…(Лыжи)

Ведущий:  Молодцы, ребята! Все загадки отгадали правильно. А теперь предоставим слово нашему жюри.

Подведение итогов.

Награждение команд.

Ведущий:  Вот и закончился наш спортивный праздник. Все участники команд показали свою ловкость, силу, быстроту. А главное – получили заряд бодрости и массу положительных эмоций! Занимайтесь спортом, укрепляйте своё здоровье, развивайте силу и выносливость!

На этом мы прощаемся с вами. До свидания! До новых встреч!

Внеурочная деятельность (конкурсные работы)

Начальное общее образование

Внеурочная деятельность

Внимание! Администрация сайта rosuchebnik.ru не несет ответственности за содержание методических разработок, а также за соответствие разработки ФГОС.

Сценарий внеклассного мероприятия для организации подвижных игр для начального звена предназначен учителям начальных классов.

Описание: Сценарий внеклассного мероприятия для организации подвижных игр для начального звена предназначен учителям начальных классов.

Девиз спортивного праздника: «Чемпионами станут лучшие – здоровыми будут все!»

Цели: 

  • Пропаганда спорта, как альтернатива негативным привычкам;
  • Создать праздничное настроение;
  • Пропаганда здорового, активного образа жизни;
  •  Выявление талантливых детей. 

Задачи:

  • Образовательная – Научить детей проявлять свои индивидуальные возможности, привить им стремление к физическому самосовершенствованию;
  • Воспитательная – Воспитывать чувства коллективизма, товарищества, взаимовыручки, «здоровый дух соперничества». Привлекать ребят к систематическим занятиям физической культурой;
  •  Оздоровительная – Укрепить здоровье учащихся. Развить у ребят наблюдательность, сообразительность, находчивость, ловкость, быстроту.

Формы организации деятельности детей:

  • Взаимодействие с одноклассниками (в том числе с учителем) в процессе разрешения коммуникативных задач.

Инвентарь: Секундомер, свисток, эстафетные палочки, мячи (баскетбольные, волейбольные, футбольные), обручи, скакалки, кегли, баскетбольные кольца.

Место проведения: Спортивный зал.

Состав команды: К эстафете каждому классу нужно сформировать команды из восьми девочек и восьми мальчиков. Все дети должны иметь медицинский допуск к участию в эстафете и спортивную форму одежды.

Ход праздника

1. Построение команд в спортивном зале

Ведущий: Добрый день, дорогие ребята и уважаемые гости! Очень приятно наблюдать всех вас сегодня в спортивном зале! Мы начинаем самую спортивную из всех весёлых и самую весёлую из всех спортивных игр — «Весёлые старты»! В ходе соревнований участники продемонстрируют свои качества в силе, ловкости, смекалке, быстроте! Встречайте команды!!!

«Представление команд»

Каждая из команд представляет себя в любой творческой форме.

Ведущий: Ребята, в процессе соревнований мы с вами должны соблюдать следующие правила:

  • уважать своих соперников;
  • оставаться скромными после победы;
  • достойно переносить поражения;
  • соблюдать правила игры. 

Условия проведения соревнований: За победу в спортивной эстафете команда получает 3 очка, за поражение 1 очко.

2. Эстафеты

1) Эстафета с мячом

Участники встают друг за другом. Капитанам вручаются мячи. По сигналу ведущего капитаны передают мяч через голову второму игроку, второй — третьему, и так до последнего. Последний, получив мяч, должен обежать свою команду, встать во главе ее и прокатить мяч по земле между ног членов команды. Последний игрок, приняв мяч, бежит вперед.

2) Эстафета «Кенгуру»

Зажав между ногами (выше колен) мяч, двигаться прыжками вперёд до ориентира и обратно. Вернувшись, передать эстафету следующему игроку. Если мяч упал на пол, его нужно подобрать, вернуться на то место, где мяч выпал, зажать ногами и только тогда продолжить эстафету.

3) Эстафета «Двойной цепной паровозик»

В эстафете принимают участие все участники команды, начиная с первого, который бежит до ориентира и обратно, цепляет второго, бегут до ориентира и обратно, оставляя первого и цепляя третьего и т.д.

4) Обводка кеглей мячом

Игрок должен обвести все кегли футбольным мячом, дойти до финиша. Взять мяч в руки и вернуться к команде.

5) Бег со скакалкой

Первый участник берет скакалку и прыгает на ней до финиша и обратно и передает эстафету второму участнику.

6) Мяч в кольцо

Команды построены в колоны по одному перед баскетбольными щитами на расстоянии 2 – 3 метра. По сигналу первый номер выполняет бросок мяча в кольцо, затем кладет мяч, затем второй игрок берет мяч и бросает его в кольцо и так далее. Выигрывает та команда, которая больше всех попала в кольцо.

7) Эстафета «Попади в цель»

Перед каждой командой находятся обручи на расстоянии 3 метра, каждый участник забрасывает мяч в обруч.

3. Подведение итогов, награждение

Ведущий: Вот и закончился наш праздник. Все участники команд показали свою силу, быстроту, ловкость. А главное – получили заряд бодрости и массу положительных эмоций! Дорогие ребята, вы сегодня отлично соревновались у нас, есть победители, но, к сожалению, есть и проигравшие, но в нашем мероприятии победила дружба.

«Көңілді старт» эстафеталық жарыстар
Мақсаты:
Балаларды спорттық ойындарға деген бейімділігін, денсаулықтарын жаңғырту, спортқа деген қызығушылықтарын арттырып, дене қозғалыстарын жетілдіру.
Дене шынықтыру жаттығулармен өз бетінше шұғылдануға, этикалық және эстетикалық тәрбие беру
Көрнекілігі: Кедергілер, доп, кенгуру добы, теннис таяғы, уақ доп, шашақтар.

Жүргізуші: Құрметті әріптестер, балабақша бүлдіршіндері сіздерді 1 — Маусым балаларды қорғау күніне байланысты «Көңілді старт» спорттық сайысымызға қош келіпсіздер! Осы мерекеге орай құттықтау сөз кезегін балабақша директоры С. Т. Абулгартаеваға сөз кезегін береміз.
Жүргізуші: Ендеше жарысымызды бастаймыз.
Ал құрметті халайық,
Жарысты енді көріңдер.
Әділ қазы алқасы,
Әділ баға беріңдер.
Қазылар алқасымен таныстырып өтейін.
1_____________
2__________
3________
Қош келдіңіз қонақтарым төрлеңіз,
Әзірледік сізге орынды төрден біз.
Ұландардың ең құрметті қонағы,
Жанкүйерде төреші де өзіңіз.
Жүргізуші: Біз бақытты баламыз,
Шыныға да аламыз.
Тәуелсіздік ел көгінде
Спортшы бола аламыз — деп — ойын шартымен таныстырайық.

Эстафеталық сайысымыз 6 бөліммен тұрады.
1. Таныстыру (топтың аты мен ұранын айту мен таныстыру керек)
2. «Кім шапшаң» сайысы
3. «Жүйрік ат» сайысы
4. «Кенгуру» сайысы
5. «Тез қимылда» сайысы
6. «Жүйрік паравоз» сайысы

Таныстыру кезеңі.
Жүргізуші: Еш қысылып саспайық,
Қызықты ойын бастайық
Сайысқа келген баланың
Сергітіп бойын алайық.
«Кім шапшаң» ойынын бастаймыз.
Ойынның шарты: Қаппен секіріп, межеден айналып қайту.
(Әділқазылар алқасы 2 бөліміміздің бағаларын берейік.)

Жүргізуші: Бақшада бүгін басталған
Дайын болын жарысқа
Жүгір, секір қалыспа
Топаралық жарыстан — дей келе «Жүйрік ат» ойынын бастаймыз.

Ойынның шарты: Балалар допты аяқтың арасына қысып, секіру арқылы жарысады. Ойынды сапалы әрі тез аяқтаған команда жеңіске жетеді.
(Әділқазылар алқасы «Жүйрік ат» бөлімінің бағасын берейік.)

Жүргізуші: Өздерінің шапшаңдылығын ұғындырып,
Көрсетер көп еңбектенген мықтылық.
Келесі бұл сайыста
Қай топтың ептілігін анықтайық – деп «Кенгуру» жарысын бастаймыз.

Ойын шарты: Үрілген кенгуру добымен кедергілер арасымен секіріп, белгіленген межеден айналып келеміз. Бірінші жеткен топ осы бөлімнің жеңімпазы атанады.
Әділқазылар алқасы 4 бөліміміздің қорытындысын берейік.

Жүргізуші: Денемізді шынықтырып,
Шыныққан біз баламыз.
Жаңғыртып біз елімізді,
Биіктерден көрінеміз — дей келе «Тез қимылда» сайысын бастаймыз.

Ойын шарты: Теннистің таяғымен уақ допты кедергілер арасымен домалатып, кері қайту.
(Әділқазылар алқасы ойынның ұпайын берейік)

Жүргізуші: Ендеше ең соңғы ойынымыз « Жүйрік паровоз» жарысын бастаймыз.
Ойын шарты: бірінше бала паровоз, қалған балалар вагондары болады. Бірінші паровоз бала белгіленген жерден өзі айналып келіп, екінші баланы ерітіп айналып келіп, үшінші баланы ерітеді, жарыс осылай жалғаса береді. Жарыс соңында қай топтың паровозы вагондарын жинап мәреге бірінші жетсе сол топ жеңеді.

Жүргізуші: «Спорт» әнімен флешмоб биін тамашалаңыздар!
Жүргізуші: Ендеше бүгінгі сайысымыз өз мәресіне жетті. Марапаттау кезегін балабақша директорына беріледі. Марапаттау рәсімі. Қатысқан бүлдіршіндерімізге рахмет. Келіп тамашалағандарыңызға көп — көп рахмет. Қош сау болыңыздар.

Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы,
Форт — Шевченко қаласы,»Ақбота»балабақшасының
дене шынықтыру нұсқаушысы Ермекбаева Аманкул Ерсайыновна

Понравилась статья? Поделить с друзьями:
  • Энциклопедия праздники народов россии читать
  • Эстафеталы? ойындар балаба?шада сценарий
  • Эскизы зимние праздники
  • Энни холл сценарий
  • Эскиз ярмарка или праздник урожая